• Reklam
  • Reklam
  • Reklam
  • Reklam
  • Reklam

TEKNOFEST’İN BAŞARILI ÖĞRENCİLERİ ÖDÜLLENDİRİLDİ

TEKNOFEST’İN BAŞARILI ÖĞRENCİLERİ ÖDÜLLENDİRİLDİ

TEKNOFEST’İN BAŞARILI ÖĞRENCİLERİ ÖDÜLLENDİRİLDİ
09 Ekim 2021 - 15:20

TEKNOFEST 2021’de birincilik performans ödülü kazanan Turgutlu Hasan Ferdi Turgutlu Teknoloji Fakültesi öğrencileri ödüllendirildi.
Kaymakam Ali YILMAZ, TEKNOFEST 2021 Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST 2021 kapsamında katıldığı TÜBİTAK Uluslararası İnsansız Hava Aracı yarışmasında sabit kanatlı İHA kategorisinde TUSAŞ (Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.) özel ödülü ve birincilik performans ödülü kazanan Manisa Celal Bayar Üniversitesi Hasan Ferdi Turgutlu Teknoloji Fakültesi öğrencileri KAYGUSUZ takımı onuruna düzenlenen ödül törenine katıldı.
Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı yürütücülüğünde, ülkemizin önde gelen teknoloji şirketleri, kamu, medya kuruluşları ve üniversitelerin destekleriyle düzenlenen ve millî teknoloji hamlesi sloganı ile yola çıkıp, Türkiye’nin teknoloji üreten bir topluma dönüşmesini hedefleyen TEKNOFEST 2021 Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali, 72 paydaş kurumun desteği ile bu yıl TEKNOFEST 2021 Finalleri 21-26 Eylül 2021 Tarihlerinde İstanbul Atatürk Havaalanı'nda gerçekleştirilmiştir.
Havacılık ve savunma sanayisinde farklı alanlarda projeler yürüten ve bir vefa örneği olarak Şehit Polis İlyas Kaygusuz’un anısına ithafen takımın ismini KAYGUSUZ ismini benimseyen Manisa CBÜ Hasan Ferdi Turgutlu Teknoloji Fakültesi öğrencileri, bu yıl altıncısı düzenlenen Uluslararası İnsansız Hava Aracı yarışmasında, etkinlik tarihinin en hafif uçağı olan TÜRKMEN insansız hava aracı ile birincilik ödülüne layık görüldü.
Ödül töreninde TEKNOFEST Genel Tanıtımı, İlçemizin TEKNOFEST Dereceleri ve TEKNOFEST 2021'de dereceye giren takımların projelerinin tanıtımı-sunumu yapıldı. Kaymakam Ali YILMAZ, Manisa Celal Bayar Üniversitesi Rektörü Ahmet ATAÇ, Belediye Başkanı Çetin AKIN ve Manisa CBÜ Hasan Ferdi Turgutlu Teknoloji Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nevzat ONAT konuşmalarını gerçekleştirdi. Dereceye giren KAYGUSUZ’un takım üyeleri Yusuf KORUCU (Danışman), Mustafa ÖZDEMİR (Kaptan), Furkan BELLİBAŞ, Ferhat PAÇACI, Kaan ÖZDEMİR ve Murat AĞYÜZ’e ödülleri takdim edildi. Ardından öğrencilerimizin eserleri incelendi.
Manisa CBÜ Hasan Ferdi Turgutlu Teknoloji Fakültesi Seramiksan Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen törene Kaymakam Ali YILMAZ’ın yanı sıra MCBÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet ATAÇ, Belediye Başkanı Çetin AKIN, Manisa Celal Bayar Üniversitesi Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Kıvanç GÜNHAN ve Prof. Dr. Mustafa KAZAZ,  Manisa CBÜ Hasan Ferdi Turgutlu Teknoloji Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nevzat ONAT, TUTSO Yönetim Kurulu Başkanı Faruk AYDIN, Turgutlu Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk TEMEL, protokol üyeleri, akademik personel ve öğrenciler katıldı.

Reklam
Bu haber 232 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum