• Reklam
  • Reklam
  • Reklam
Reklam

CHP'Lİ ÖZEL: "CENGİZ ERGÜN MANİSA'DA BİN'İN ÜZERİNDE AİLENİN OCAĞINA BAYRAMDA ATEŞ DÜŞÜRDÜ"

CHP Manisa İl Teşkilatı'nın bayramlaşma programına katılan CHP Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Özgür Özel, Manisa Büyükşehir Belediyesinde yaşanan işçi çıkarmalarına değindi.

CHP'Lİ ÖZEL: "CENGİZ ERGÜN MANİSA'DA BİN'İN ÜZERİNDE AİLENİN OCAĞINA BAYRAMDA ATEŞ DÜŞÜRDÜ"

CHP Manisa İl Teşkilatı'nın bayramlaşma programına katılan CHP Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Özgür Özel, Manisa Büyükşehir Belediyesinde yaşanan işçi çıkarmalarına değindi.

CHP'Lİ ÖZEL:
03 Haziran 2019 - 15:37

CHP Manisa İl Teşkilatı'nın bayramlaşma programına katılan CHP Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Özgür Özel, Manisa Büyükşehir Belediyesi’nde yaşanan işçi çıkarmalarına değindi.
'MHP'LİLERİ ÇIKARIP AKP'LİLERE YER AÇIYORLAR DİYENLER VAR'
Türkiye’nin yoğun gündemi sebebiyle Manisa’da yaşanan olaylara yeterince dikkat çekilmediğinin belirten CHP’li Özel, “Manisa’da olanları şöyle ifade etmek lazım. Türkiye’nin yoğun gündemi, seçim iptali, yaşanan haksızlık Manisa’da yaşanan bazı olaylara kamuoyunun dikkatinin yeterince çekilememesinden dolayı oluyor.
Manisa’daki işçi kıyımı gecenin geç saatlerine kadar gelen telefonlarla tüm siyasetçilere ve milletvekillerine iletiliyor. İnsanlar ‘Biz bir sene önce işe girdik. MHP döneminde işe girdik. Şimdi bizi neden işten atıyorlar’ diyorlar. AK Partililere yer açıyorlar diye ağlayanda var. ‘Bizi geniş ailemizin oyunun sözünü alarak işe aldılar. Oyumuzu aldıktan sonra attılar’ diyenlerde var. Biz birer birer her vatandaşımıza sahip çıkmak zorundayız. Hangi partiden olduğu, geçmişte kime oy attığını önemsemeden bu insanlarımıza elimizden geldiği kadar sahip çıkacağız. CHP mağdurun kimliğine karşı her zaman kördür’’ dedi.
“HERKES CENGİZ ERGÜN’ÜN İKİ YÜZLÜ OLDUĞUNU BİLİYORDU’’
CHP Grup Başkanvekili Özel, işçi çıkarmaları üzerinden Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ü eleştirerek, Ergün’ün iki yüzlü siyaset anlayışı yürüttüğünü iddia etti. CHP’li Özel açıklamasında, “Bir gerçek var ki Manisalılar yavaş yavaş biz bunu tanıdığımız çok yakın siyaset arkadaşlarımızdan benzer savrulmaları ve hayal kırıklıklarını 2009 ve 2014 seçimlerinde yaşamıştık. Herkes Cengiz Ergün’ün iki yüzü olduğunu biliyordu. Bir yüzünün oy almak için her türlü tavizi verecek kendini senden gibi gösterecek, rakamları ve kelimeleri eğip bükebilecek, her türlü sahtekarlığı yapabilecek bir Cengiz Ergün vardır. Birde seçimlerden sonra gerçek yüzünü gördüğünüz Cengiz Ergün vardır. Bugün Cengiz Ergün yerelde iktidardaysa bundan önceki iki seçim ‘Aman AK Parti olmasında kim olsun’ diyenlerin gelmiş olan bir Cengiz Ergün. Bugün ise rejime kasteden Anayasa değişikliğini yapmış, Atatürk düşmanlarına kucak açan, Cumhuriyet rejimini tehdit eden bir siyasi anlayışın ittifak adayı olabilmiştir. Bu şartlar altında bu Cengiz Ergün’ün bu yüzünü 5 yıl boyunca Manisalılara anlatmak ve 5 yıllık yerel siyasetin sonunda Manisa’yı hem AK Parti’den hem de onun ittifak ortağı Cengiz Ergün’den kurtarmak boynumuzun borcudur. Son borcumuz bu kaldı. Bundan önce verdiğimiz çok sayıda sözü tuttuk. Tutmaya da devam edeceğiz. Ama verdiğimiz en büyük söz budur. Manisa’yı Cengiz Ergün’den kurtarmak zorundayız. Son derece faydacıdır. Ama benimsediği yöntemler itibariyle ilkesiz, hileye, kandırmaya müsait ve 180 derece dönüşleri yapabilen kişiliğini, şimdide Manisa’da 1000 üzerinde ailenin ocağına bayramda ateş düşürerek göstermektedir’’ dedi.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum