• Reklam
  • Reklam
  • Reklam
  • Reklam
Reklam

YARDIM TIR'LARI BAŞKANLA BİRLİKTE YOLA ÇIKTI (video)

YARDIM TIR'LARI BAŞKANLA BİRLİKTE YOLA ÇIKTI (video)

26 Ocak 2020 - 21:09

Elazığ’da yaşanan deprem sonrası bölge halkına destek olmak için başlatılan “Turgutlu Elazığ’a Yardım Elini Uzatıyor” kampanyasında toplanan yardımlar yola çıktı. Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın’da Elazığ’a geçerek yardımların ihtiyaç sahiplerine dağıtılmasına yardım edecek. 
Turgutlu Kaymakamlığı ve Turgutlu Belediyesi tarafından Cumartesi günü saat 11.00’de başlatılan ve Pazar günü saat 17.00’de sona eren “Turgutlu Elazığ’a Yardım Elini Uzatıyor” kampanyasında 30 saatte 2 TIR dolusu eşya toplandı. Battaniye, yorgan, çadır, ısıtıcı, bot, mont, kışlık kıyafetler, bebek ve çocuk kıyafetleri, bebek bezi gibi eşyalar Turgutlu Eski Belediye Binası bahçesinde toplantı. Turgutlu Belediyesi personeli, kaymakamlık personeli ve gönüllü vatandaşlar tarafından toplanan eşyalar ayrı ayrı paketlenerek TIR’lara yüklendi. Yardım eşyalarıyle yüklenen TIR’lar deprem bölgesine hareket etti. 
Yardımları bizzat teslim edeceğini belirten Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın: “Gerçekten çok mutluyum. Turgutlu halkı, birliğin, beraberliğin ne olduğunu 2 günden beri gösteriyor bizlere. Görüyorsunuz bütün hemşerilerimiz bu yardımı sahiplendi, hem bağış anlamında hem de burada yapılan çalışmalara yardımcı olma anlamında. Çok güzel bir organizasyon gerçekleştirdik. Bu topladığımız 2 TIR yardım malzemelerini Elazığ’a bizzat ben kendim götüreceğim. Yarın TIR’larımızla beraber Elazığ’da olacağız. Ben yardımsever Turgutlu halkına teşekkürlerimi sunuyorum, minnetlerimi sunuyorum. Allah bize böyle afetler bir daha yaşatmasın diyorum.” şeklinde konuştu. 

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum