• Reklam
  • Reklam
  • Reklam
  • Reklam

Turgutlulular yardım kampanyasına akın ediyor

Turgutlulular yardım kampanyasına akın ediyor

Editor: Songül Er
06 Şubat 2023 - 16:24

Manisa’nın Turgutlu ilçesinde Turgutlu Kaymakamlığı, Turgutlu Belediyesi ve AFAD tarafından Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve pek çok ilde de hissedilen deprem sonrasında yardım kampanyası başlatıldı.
Acil ihtiyaç listesinde yer alan, kullanılmamış ve yeni olan battaniye, bot, mont, atkı, bere, çorap, termal içlik, kazak, kadın pedi, ıslak mendil, el feneri, pil, uyku tulumu, tüplü ısıtıcı, çocuk bezi, bebek maması, yatak, büyük minderden oluşan yardım malzemeleri, Turgutlu merkezde bulunan Orta park Saat Kulesi önünde kurulan toplama alanından teslim alınmaya başlandı.
Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın konuya ilişkin yaptığı açıklamada; “Bugüne kadar yardımlaşma ve dayanışmanın en güzel örneklerini sergileyen Turgutlu halkı olarak depremzedelerimizin yanında oluyoruz. Yardım etmek isteyen hemşehrilerimden ihtiyaç listesinde yer alan kullanılmamış ve yeni malzemeleri Orta Park Saat Kulesi önünde kurulan toplama alanına getirmelerini rica ediyorum. Bu felaketi birlikte atlatacağız. Allah yardımcımız olsun.” dedi.
Binlerce Turgutlulu yardıma koştu
Yardım kampanyasının sabah saatlerinde ilçede bulunan hoparlörlerden anons edilmesi üzerine Turgutlulular yardıma koştu.
Binlerce Turgutlulu deprem bölgesindeki vatandaşlara gönderilmek üzere ihtiyaç listesinde yer alan malzemeleri yardım toplama alanına getirmeye devam ediyor.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum