• Reklam
 • Reklam
 • Reklam
Reklam

TURGUTLU'DA MASKESİZ GEZMEK YASAKLANDI, PARA CEZASI VAR!

TURGUTLU'DA MASKESİZ GEZMEK YASAKLANDI, PARA CEZASI VAR!

TURGUTLU'DA MASKESİZ GEZMEK YASAKLANDI, PARA CEZASI VAR!
15 Mayıs 2020 - 16:12

Turgutlu'da Atatürk Bulvarı, Orta Park, Karpuz Kaldıran Parkı ve Koza Parkında vatandaşların maskesiz dolaşmaları yasaklandı.
Turgutlu İlçe Hıfzıssıhha Kurulunun 15.05.2020 günü saat 12:00’de Kaymakamlık binası toplantı salonunda Turgutlu Kaymakamı Ali Yılmaz Başkanlığında gerçekleştirdiği toplantıda ilçede bulunan bazı cadde ve parklarda maskesiz dolaşmaları yasaklandı.
Belediye Başkanı Çetin Akın, Büyükşehir Belediye Başkanlığı Turgutlu Muhtarlık İşleri Şube Müdürü Ramazan Hakan Ulak, İlçe Sağlık Müdürü Dr.Bilgehan Hasyiğit, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ölmez, İlçe Tarım ve Orman Müdürü Musa Çallı, Serbest Hekim Dr. H.Erdinç Baba, Serbest Eczacı İhsan Tuğrul Yüksel’in iştiraki ile olağanüstü toplantı sonrası yapılan açıklamada; "Dünya Sağlık Örgütü tarafından pandemi olarak nitelendirilen ve tüm dünyayı tehdit etmeye devam eden Covid-19 adı verilen Coranavirüs salgınından vatandaşlarımızı korumak ve salgının yayılmasını engellemek amacıyla; Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulunun önerileri, İçişleri Bakanlığının uygulamaya konulmasını emrettiği talimatlar ve virüsün kuluçka devresinde de bulaşma ve yüksek yayılma hızına sahip olması özelliklerinin birlikte değerlendirilmesi sonucunda ilçemiz genelinde uygulanmak üzere kararlar alınmaktadır.
Gelinen noktada alınan tedbirlerin, bulaşın yayılım hızının düşürülmesine olan etkisinin en üst noktaya taşınabilmesi amacıyla;
1-Virüsün yayılmasının engellenmesi açısından vatandaşın yoğun olarak kullandığı, İlçemiz Atatürk Bulvarı , Orta Park, Karpuz Kaldıran Parkı ve Koza Parkında bulunan vatandaşlarımızın maskesiz dolaşmalarının yasaklanmasına,
Alınan bu kararın Turgutlu Belediye Başkanlığınca anonslar yapılarak vatandaşlarımızın bilgilendirilmesine, alınan karara uymayanlar hakkında Umumi Hıfzıssıhha Kanunu’nun 282.maddesi, Kabahatler Kanunu’nun 32. maddesi hükümlerine göre idari para cezaları ve Türk Ceza Kanunu’nun 195. Maddesi gereğince adli işlem uygulanmasına, Kurulumuz oy birliği ile karar verilmiştir." Denildi.
 

YORUMLAR

 • 4 Yorum
 • yusuf.kyn
  1 ay önce
  Bu durumu hafife almak,virüse davetiye çıkarmak gibi,alınan karar döğru,aşı bulunana kadar devam turgutlu...
 • Süleyman Çelik
  1 ay önce
  Maskesiz gezmenin yasaklanmasına tamam ama bir de takmayı öğrenebilsek; kiminin çenesinde, kiminin burnunun altında ...
 • Hüseyin Ayan
  1 ay önce
  Birbiri'mizin Sağlığını Koruyup,Kollayacağımız Günlerdeyiz...Maske'siz Gezmiyoruuuuz.....
 • Ahmed Dönmez
  1 ay önce
  Alınan bu kararı bir vatandaş olarak yürekten destekliyorum . Mâlum herkes maske takmazsa koruyuculuk kâbiliyet oranı oldukça düşük kalıyordu . Daha açık bir ifadeyle bir takım sorumsuz kişilerin yaptığı ihmalin bedelini bütün toplum ödemek zorunda kalıyordu .