• Reklam
  • Reklam
  • Reklam
  • Reklam

Turgutlu’da 24 Kasım Öğretmenler Günü törenlerle kutlandı

Turgutlu’da 24 Kasım Öğretmenler Günü törenlerle kutlandı

Turgutlu’da 24 Kasım Öğretmenler Günü törenlerle kutlandı
Editor: Serkan Tatlı
24 Kasım 2022 - 17:21

24 Kasım Öğretmenler Günü tüm yurtta olduğu gibi Manisa’nın Turgutlu ilçesinde de törenlerle kutlandı.
Turgutlu ilçesinde 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Alanı’nda Atatürk Anıtına çelenk konulmasıyla başlayan törenler, Turgutlu Sanayi ve Ticaret Odası Konferans Salonunda yapılan programla sona erdi.
Kutlamalar çerçevesinde, ilk olarak 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Alanı’nda Atatürk Anıtına İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ölmez tarafından çelenk sunulmasının ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı okundu.
Programa, Kaymakamımız Selami Kapankaya ve eşi Pınar Kapankaya, Cumhuriyet Başsavcısı Ali Biçer, Belediye Başkan V. Belediye Meclis Üyesi İlhami Dinçer, İlçe Jandarma Komutanı Bnb. Halim Karaer Turgutlu Askerlik Şubesi Başkanı P. Atğm. Burak Harun Çalışkan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ölmez ve Şube Müdürleri, daire amirleri, siyasi parti temsilcileri, mahalle muhtarları, okul müdürleri ve öğretmenler katıldı.
Programda birer konuşma yapan Kaymakam Selami Kapankaya ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ölmez, Turgutlu’da görev yapan öğretmenlerin gününü kutladı.
Ayrıca mesleğe yeni başlayan ve emekliliğe ayrılan birer öğretmen de konuşma yaparak, duygu ve düşüncelerini dile getirdiler.
Adaylığı tamamlanan öğretmenlerin yemin ettiği törende görev süresini tamamlayıp emekli olan 15 öğretmene Hizmet Şeref Belgesi verildi.
Konuşmaların ardından Niyazi Üzmez Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan “Üç Öğretmen” adlı tiyatro gösterisi ve ilçemiz öğretmenlerinin oluşturduğu orkestra ve koro eşliğinde yapılan müzik dinletisinin ardından program sona erdi.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum