• Reklam

Turgutlu Belediyesi Şubat Ayı Meclis Toplantısı Yapıldı

Turgutlu Belediyesi Şubat Ayı Meclis Toplantısı, Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın’ın başkanlığında yapıldı.

Turgutlu Belediyesi Şubat Ayı Meclis Toplantısı Yapıldı

Turgutlu Belediyesi Şubat Ayı Meclis Toplantısı, Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın’ın başkanlığında yapıldı.

Turgutlu Belediyesi Şubat Ayı Meclis Toplantısı Yapıldı
Editor: Turgutlu Manşet
07 Şubat 2024 - 15:57

Turgutlu Belediyesi Şubat Ayı Meclis Toplantısı, Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın’ın başkanlığında yapıldı. Şubat Ayı Meclis Toplantısında toplam 10 madde görüşülüp karara bağlandı.
Şubat Ayı Meclis Toplantısı saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Başkan Çetin Akın’ın açılış konuşmasıyla başladı.
Başkan Çetin Akın konuşmasında 6 Şubat 2023 tarihinde Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve 11 ilde felakete yol açan depremde hayatını kaybedenleri şu sözlerle andı:
“6 Şubat’ta hiç yaşamamayı umduğumuz, 50 binden fazla yurttaşımızı kaybettiğimiz çok büyük bir felaket ve tarifi imkansız bir yıkımla karşı karşıya kaldık. Ailesini, yakınlarını, sevdiklerini asrın felaketinde kaybeden, evleri, barkları, ocakları sönen ailelerin yaşadıkları acıları bizler de ilk günkü gibi paylaşıyoruz. Kahramanmaraş merkezli Cumhuriyet tarihimizin en büyük ve en yıkıcı felaketinde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet diliyorum. Depremin ilk anından itibaren nasıl ki büyük bir dayanışma örneği gösterip yaraların sarılması için varımızı yoğumuzu ortaya koyduysak bundan sonra da üzerimize düşen ne varsa yapmaya hazırız.”
Başkan Çetin Akın konuşmasında, Miraç ve Berat Kandilleri ile Hızır Orucu vesilesiyle edilecek bütün dua ve ibadetlerin kabul olmasını da diledi.
Başkan Akın’dan meclis üyelerine teşekkür plaketi
Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, Şubat Ayı Meclis Toplantısında, Turgutlu Belediyesi Meclisinde görev yapan meclis üyelerine çalışmaları ve emeklerinden dolayı teşekkür plaketi takdim etti. Turgutlu Belediye Meclisinin yaşça en büyük üyesi Hasan Yaman ile en küçük meclis üyesi Muhammet Naci Tunçel ise Başkan Çetin Akın’a hizmetleri ve emekleri için plaket takdiminde bulundu.
Şubat Ayı Meclis Toplantısının birinci gündem maddesinde, “2024 yılı Ocak ayı Olağan Meclis toplantısına ait toplantı tutanağı ve Meclis kararları” görüşüldü, oy birliğiyle kabul edildi. Gündemin ikinci maddesinde, “Belediyemiz ile MASKİ arasında yapılan görüşmeler sonucunda 1604 - 1605 - 2225 adalar arasında kalan park alanında 2 adet 75 m² olmak üzere 150 m² kısmın içme suyu sondajı ve tesisi yapılması amacıyla Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü'ne tahsis edilmesi için protokol yapılması ve hazırlanacak protokole imza atmak üzere belediye başkanı Çetin Akın’a imza yetkisi verilmesi hususu” görüşüldü, oy birliğiyle kabul edildi. Gündemin üçüncü maddesinde, “İlçemiz 1178 ada 34 parselde belediyemizce yapılan Cem Evi ve Kültür Sanat Evinin, meclisimizce yapılan değerlendirme sonucu, 5393 sayılı Belediye Kanununun 75/c fıkrası gereğince yapılacak ortak hizmet protokolüne binaen söz konusu Cemevi ve Kültür Sanat Merkezinin Turgutlu Alevi Kültürünü Yaşatma Derneğinin kullanımına ilişkin düzenlenecek protokole imza atmak üzere Belediye Başkanı Çetin Akın’a yetki verilmesine ve gerekli onayın alınması için kaymakamlık makamına sunulması hususu” görüşüldü, oy birliğiyle kabul edildi. Gündemin dördüncü maddesinde, “İmar ve Altyapı Mesken Kentsel Yenileme Komisyon Raporu” görüşüldü, oy birliğiyle kabul edildi. Gündemin beşinci maddesinde, “2024/1 No' lu İmar Komisyon Raporu” görüşüldü, oy çokluğuyla kabul edildi. Gündemin altıncı maddesinde,  “2024/2 No' lu İmar Komisyon Raporu” görüşüldü, oy çokluğuyla kabul edildi. Gündemin yedinci maddesinde, “6. Mıntıka 3231 ada 1parsel çevresinde düzenleme yapılmasına yönelik hazırlanan 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Plan Değişikliği Dosyasının İmar Komisyonuna Havalesi hususu” görüşüldü, oy birliğiyle kabul edildi. Gündemin sekizinci maddesinde, “İlçemiz Selvitepe Mahallesi Şehit Hakan Uykan sokak ile Armağan ve Yağmur sokak arasında bulunan park alanına 5393 sayılı Belediye Kanununun 18 maddesinin (n) bendi gereğince 'Regayip Kömür' isminin verilmesi hususu” görüşüldü, oy birliğiyle kabul edildi. Gündemin dokuzuncu maddesinde, “İlçemiz Musulcalı Mahallesi Köy meydanına 5393 sayılı Belediye Kanununun 18 maddesinin (n) bendi gereğince 1989 yılında Şırnak'ta Şehit olan 'Şehit Ömer Kalkan' isminin verilmesi hususu” görüşüldü, oy birliğiyle kabul edildi.
Turgutlu Belediyesi Şubat Ayı Meclis Toplantısı gündemin onuncu ve son maddesi olan dilek temenniler bölümünün ardından sona erdi.