• Reklam
  • Reklam
  • Reklam
  • Reklam

ANA OKULLARDA UZAKTAN EĞİTİM YAPACAK

ANA OKULLARDA UZAKTAN EĞİTİM YAPACAK

ANA OKULLARDA UZAKTAN EĞİTİM YAPACAK
Editor: Serkan Tatlı
30 Kasım 2020 - 12:18

Koronavirüs salgınının toplum sağlığı ve kamu düzeni açısından oluşturduğu riski yönetme, sosyal izolasyonu temin, fiziki mesafeyi koruma ve hastalığın yayılım hızını kontrol altında tutma amacıyla Sağlık Bakanlığı ve Covid-19 Bilimsel Danışma Kurulunun önerileri doğrultusunda birçok tedbir kararı alınarak uygulamaya geçirilmiştir.
Gelinen aşamada son dönemde Covid-19 salgınının yayılımında tüm dünyada özellikle Avupa’da hızlı bir artış yaşanmakta; Ülkemizde de vaka ve hasta sayılarında yükseliş görülmektedir.
Covid-19 salgınının İlimizdeki seyrine bağlı olarak Milli Eğitim Bakanlığına bağlı resmi okul öncesi kuruluşları, ana okul ile ana sınıfları ve uygulama sınıflarının 30 Kasım 2020 tarihinden itibaren 4 Ocak 2021 tarihine kadar yüz yüze eğitime ara vermelerine, yüz yüze eğitimin ara verildiği bu kuruluşlarda uzaktan eğitim faaliyetlerine devam edilmesine,
Oybirliği ile karar verilmiştir.
Yukarıda yazılı kararlara uymayanlar hakkında Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 282. Maddesi gereğince idari para cezası verilmesi başta olmak üzere aykırılığın durumuna göre kanunun ilgili maddeleri gereğince işlem yapılacak, konusu suç teşkil eden davranışlara ilişkin Türk Ceza Kanunun 195. Maddesi kapsamında suç duyurusunda bulunulacaktır.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum