• Reklam
  • Reklam
Reklam

ÖĞRETMENLER GÜNÜ TURGUTLU'DA KUTLANDI

ÖĞRETMENLER GÜNÜ TURGUTLU'DA KUTLANDI

ÖĞRETMENLER GÜNÜ TURGUTLU'DA KUTLANDI
24 Kasım 2019 - 18:23

 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla Turgutlu’da kutlama etkinliği düzenlendi.
Manisa’nın Turgutlu ilçesinde 24 Kasım Öğretmenler Günü düzenlenen etkinliklerle kutlandı. Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Başöğretmenliği sıfatının kabulü olarak kutlanan 24 Kasım Öğretmenler günü tüm yurtta olduğu gibi Turgutlu’da da coşkuyla kutlandı.
15 Temmuz Demokrasi Şehitleri alanında başlayan kutlamalar daha sonra Turgutlu Ticaret ve Sanayi Odası (TUTSO) Konferans salonunda devam etti. 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri alanındaki Atatürk Anıtına çelenk konma, saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından protokol ve öğretmenler Turgutlu Ticaret ve Sanayi Odası Konferans salonunda düzenlenen programa katıldılar. Saydı Duruşu ve İstiklal Marşının okunası, Öğretmenlik mesleğine yeni başlayan öğretmenlerin yemin etmesiyle devam eden programda, 2018-2019 eğitim öğretim döneminde emekliye ayrılan öğretmenlere hizmet şeref belgesi verildi. Gazi ortaokulunca hazırlanan ‘Ant içmiş Kalemler’ isimli müzik ve şiir dinletisi katılımcılardan tam not alırken, 24 Kasım Öğretmenler günü dolayısıyla düzenlenen etkinliklerde dereceye giren öğretmen ve öğrencilere ödülleri verildi. İlçe Milli eğitim Müdürü Mehmet Ölmez ve Turgutlu Kaymakamı Ali Yılmaz konuşma yaptılar.
Düzenlenen törenlere Turgutlu Kaymakamı Ali Yılmaz, Turgutlu Garnizon Komutanı Albay Kenan Peşternik, Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, Başkan Yardımcısı Fırat Honaz, Turgutlu İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ölmez, Turgutlu İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Halim Karaer, siyasi parti temsilcileri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum