• Reklam

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli Manisalılara Hitap Etti

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “Cumhur Bizim Türkiye Hepimizin” Açık Hava Toplantısı kapsamında, Manisalılarla buluştu.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli Manisalılara Hitap Etti

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “Cumhur Bizim Türkiye Hepimizin” Açık Hava Toplantısı kapsamında, Manisalılarla buluştu.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli Manisalılara Hitap Etti
Editor: Turgutlu Manşet
05 Şubat 2024 - 12:27 - Güncelleme: 05 Şubat 2024 - 12:29

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “Cumhur Bizim Türkiye Hepimizin” Açık Hava Toplantısı kapsamında, Manisalılarla buluştu. Cumhuriyet Meydanı’nı dolduran on binlerce Manisalıya hitap eden MHP Lideri Bahçeli, 31 Mart Mahalli İdareler Seçimleri’nde Manisa’nın bir kez daha ehline emanet edileceğine inandığını vurgulayarak, “Partimizi temsilen Cumhur İttifakı’nın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Sayın Cengiz Ergün’ü bir kez daha iradenize ve takdirinize emanet ediyorum” dedi. Alanı dolduran Manisalılara, “Tekrar söyleyiniz, 29 Mart 2009 tarihinden beri Manisa’nın çehresini güzelleştiren, zincirlerini söken, talihini değiştiren, birikim ve tecrübesiyle adından söz ettiren Sayın Cengiz Ergün ile yola devam diyor musunuz?” sorusunu yönelten Bahçeli’ye, on binler hep bir ağızdan ‘Evet’ karşılığı vererek, Başkan Ergün’e desteklerini gösterdi.
 
“Cumhur Bizim Türkiye Hepimizin” temalı açık hava toplantısı kapsamında Manisa’ya gelen Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Cumhuriyet Meydanı’nı dolduran on binlerce Manisalıya hitap etti. Manisa’nın heyecanla dalgalandığını ve coşkusuyla göz kamaştırdığını belirten MHP Lideri, “Hepinizi en kalbi duygularımla, hürmet ve muhabbetle selamlıyorum. Şehzadeler Kentimizde hayat mücadelesi veren her kardeşimle birlikte aziz milletimize şükranlarımı sunuyorum. Birlikte çok daha güçlüyüz. Hep beraber çok daha güvendeyiz. “Cumhur Bizim, Türkiye Hepimizin”, “Manisa Bizim, Türkiye Hepimizin” 31 Mart 2024 tarihinde yapılacak Mahalli İdareler Seçimlerine 56 gün kala sizlerin huzurundayız, kalbimiz her zamanki gibi Manisa’yla bir çarpıyor” dedi.
“Manisa hep yanımızda durdu, hepinize müteşekkirim”
Manisa açık hava toplantısının gerçekleşmesinde emeği geçen, desteği bulunan, bu kapsamda görev ve sorumluluk alan herkese teşekkür eden MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “31 Mart seçimlerinin ülkemize, milletimize, Manisa’mıza, demokrasimize, milli birlik ve kardeşliğimize müstesna ve müstakim sonuçlara vesile olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyor, hepinize hoş geldiniz diyorum. Yine bir yerel seçim öncesiydi, tarih 16 Mart 2019’du ve sizlere demiştim ki: “Gönlümüzü Manisa’ya verdik. Gözümüzü Manisa’ya çevirdik. Göğsümüzü Manisa ve Türk milleti için siper ettik.” O tarihte, “Beka İçin Milli Karar, Cumhur İçin İstikrar” çağrısı yapmıştım. “Beka İçin Milli Karar, Manisa İçin İstikrar” mesajı vermiştim. “Manisa’nın Ehline Emanet” edileceğini söylemiştim. Edildi mi, hamd olsun emanet ehline teslim edildi; gönül verdiğimiz Manisa destek verdi mi? Elbette verdi, elbette yanımızda durdu. Hepinize müteşekkirim” dedi.
“Cumhuriyetimizin 100. Yılı desteğinizle taçlandı”
Geçen sürede, iki günü birbirine eşit olan ziyandadır anlayışıyla Manisa’yı hizmet ve muhabbetle kucakladıklarını vurgulayan Bahçeli, “Milliyetçi Hareket Partisi ve Cumhur İttifakı, 31 Mart 2019 seçimlerinden alnının akıyla çıktı, bu suretle Manisa’nın istikrarı, iradesi ve istikbal hedefleri asla zedelenmedi. 23 Ekim 2022 tarihinde, “2023’e Doğru: Aday Belli, Karar Net” temalı açık hava toplantımızı beraberce yapmış, bu kapsamda şunları ifade etmiştim: “Manisa tarihimizin canlı şahididir, devlet yönetiminin ilk adımı, ilk durağı, ilk mevkii, ilk şehridir. Osmanlı İmparatorluğu döneminde 16 şehzade Manisa’da sancakbeyliği yapmıştır. II. Murat’ın, Fatih’in, Kanuni’nin yolu Manisa’dan geçmiştir. İmparatorluk çınarının kökü Manisa’da sulanmıştır. Milli Mücadele’nin ateşi Manisa’dan körüklenmiştir. 2023’ün zafer yolu da inanıyorum ki Manisa’dan açılacaktır.” Allah’a şükürler olsun ki, 2023’ün zafer yolu Manisa’dan ardına kadar açıldı. Türkiye Cumhuriyeti’nin 100’üncü yıl dönümü sizlerin desteğiyle taçlandı” diye konuştu.
“Manisa Bizim Türkiye Hepimizin”
2019 mahalli idareler seçimlerinde Manisa’nın ehline teslim edildiğini belirterek, Manisalılara teşekkür eden Bahçeli, “14 Mayıs ve 28 Mayıs 2023 tarihlerinde yapılan Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği Genel Seçimleriyle önümüze çıkarılan sanal korkuluklar yıkıldı, banal engeller aşıldı, cumhur demokratik iradesiyle vaziyet alıp Türk ve Türkiye Yüzyılının meşalesini yaktı. Beş yıl önce Manisa’yı tekrar ehline emanet ettiniz, ehliyet ve liyakat sahibi şehreminiyi bağrınıza bastınız. Allah razı olsun sizlerden. Sekiz ay önce gene Manisa’ya sahip çıktınız, sağlam iradeyi seçerek istikrar sürsün Türkiye büyüsün tercihinde bulundunuz. Bizi hiçbir zaman mahcup etmediniz. Hiçbir zaman dara düşürmediniz, zora mahkum etmediniz. 56 gün sonra da 14 Mayıs ve 28 Mayıs’ın tamamlayıcı üçüncü halkası olan yerel seçimler yapılacaktır. İnanıyorum ki, Manisa yine sevdalılarına kucağını açacaktır. İnanıyorum ki, Manisa varlığına ve birliğine ipotek koydurmayacaktır. Çünkü “Manisa Bizim, Türkiye Hepimizin”dir” diye konuştu.
“Cengiz Ergün’ü iradenize ve takdirinize emanet ediyorum”
Manisalılara sorular yönelterek konuşmasını sürdüren MHP Lideri Bahçeli, “Şimdi sözü sizlere bırakıyor, soracağım şu sorulara gümbür gümbür cevap vermenizi, birilerinin uykularını kaçırmanızı yürekten arzu ediyorum: 31 Mart’ta sandığa gidecek misiniz? 31 Mart’ta sandığa sahip çıkacak mısınız? 31 Mart’ta geleceğinize sahip çıkacak mısınız? 31 Mart’ta huzurunuza sahip çıkacak mısınız? 31 Mart’ta Cumhur İttifakı’na destek olacak mısınız? Madem evet diyorsunuz, madem tamam diyorsunuz, madem sorun yok diyorsunuz, o halde, partimizi temsilen Cumhur İttifakı’nın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Sayın Cengiz Ergün’ü bir kez daha iradenize ve takdirinize emanet ediyorum. Tekrar söyleyiniz, 29 Mart 2009 tarihinden beri Manisa’nın çehresini güzelleştiren, zincirlerini söken, talihini değiştiren, birikim ve tecrübesiyle adından söz ettiren Sayın Cengiz Ergün ile yola devam diyor musunuz? Bu muhteşem seslenişinizden anlıyorum ki, Manisa’da sahte demokratlara, yalan bezirganlarına, yıkım elebaşlarına, DEM’lenmiş siyasi eyyamcılara müsamaha yoktur, müsaade yoktur, mükafat yoktur” dedi.
Cumhur İttifakının Adaylarını Tanıttı
Cumhur İttifakı’nın birbirinden değerli belediye başkan adaylarıyla Manisa’nın tamamının hizmetine talip olduklarını ifade eden Bahçeli, “Milliyetçi Hareket Partisi’ni temsilen Cumhur İttifakı’nın belediye başkan adayları çok değerli isimlerden müteşekkildir ve şunlardan ibarettir: Alaşehir Belediye Başkan Adayımız Sayın Necdet Türk’tür. Kula Belediye Başkan Adayımız Sayın Hüseyin Tosun’dur. Salihli Belediye Başkan Adayımız Sayın Zeki Kayda’dır. Sarıgöl Belediye Başkan Adayımız Sayın Necati Selçuk’tur. Selendi Belediye Başkan Adayımız Sayın Nurullah Savaş’tır. Turgutlu Belediye Başkan Adayımız Sayın Yunus Oğan’dır. AK Parti’yi temsilen Cumhur İttifakı’nın belediye başkan adayları da şu değerli isimlerden oluşmaktadır: Ahmetli Belediye Başkan Adayımız Sayın Ahmet Alhan’dır. Akhisar Belediye Başkan Adayımız Sayın Ömer İşçi’dir. Demirci Belediye Başkan Adayımız Sayın Erkan Kara’dır. Gölmarmara Belediye Başkan Adayımız Sayın Kamil Öz’dür. Gördes Belediye Başkan Adayımız Sayın Muhammet Akyol’dur. Kırkağaç Belediye Başkan Adayımız Sayın Fevzi Ok’tur. Köprübaşı Belediye Başkan Adayımız Sayın Regaip Topuz’dur. Saruhanlı Belediye Başkan Adayımız Sayın Ekrem Cıllı’dır. Soma Belediye Başkan Adayımız Sayın Egemen Bülent Türkmen’dir. Şehzadeler Belediye Başkan Adayımız Sayın Yavuz Kurt’tur. Yunusemre Belediye Başkan Adayımız Sayın Mehmet Çerçi’dir” diye konuştu.
“Manisa kararını vermiştir”
Manisalılara Cumhur İttifakı’nda kenetlenme çağrısı yapan MHP Genel Başkanı Bahçeli, “Belediye başkan adaylarımızın alayını birden sizlerin onayına sunuyor, büyükşehirden ilçelere kadar bütün Manisa’nın Cumhur İttifakı’nda kenetlenmesini istirham ediyorum. Soruyorum sizlere; Vakti geldiğinde, sandığa gittiğinizde, mührü elinize aldığınızda, Cumhur İttifakı’nı seçecek misiniz? Cumhur İttifakı’na destek verecek misiniz? Cumhur İttifakı’nın değerli adaylarına oy verecek misiniz? Manisa’ya yakışan da budur, Manisa’nın ufkunu kapatmaya niyetlenenlere hiç geçit yoktur. Bir kez daha kuvvetli iradenizi duymak, Manisa üzerinde hesap yapan kirli odaklara da duyurmak istiyorum: 31 Mart’ta bir miyiz? 31 Mart’ta beraber miyiz? 31 Mart’ta Cumhur İttifakı’nı yükseltiyor muyuz? 31 Mart’ta Cumhur İttifakı belediye başkan adaylarının arkasında duruyor muyuz? Allah’a şükürler olsun ki Manisa kararını vermiş, Manisa tercihini netleştirmiştir” dedi.
Sandığa Gidin Ricası
MHP Lideri, “Buradan Manisa’daki bütün vatandaşlarıma samimiyetle seslenmek istiyorum. Neye inanırsanız inanınız, Hangi partiye, fikriyata veya ideolojiye gönül verirseniz veriniz, Doğduğunuz yöreniz, kökeniniz, mezhebiniz ne olursa olsun, Namus ve vatan borcu olan oyunuzu kullanmak için sandığa gidip Türkiye ve Türk milleti ortak paydasında buluşmanızı, Manisa’nın gücüne güç katmanızı önemle ve özellikle rica ediyorum. Manisa Bizim, Türkiye Hepimizindir. Hüsran siyasetiyle hizmet siyasetini aynı kefeye koyamayız. Entrika siyasetiyle erdem siyasetini aynı kalıba sokamayız. Doğruya doğru, yanlışa yanlış, haine hain, kahramana da kahraman demek mesuliyetindeyiz” dedi.
“Maksadımız Türk ve Türkiye Yüzyılı hedeflerini gerçekleştirmektir”
Milliyetçi Hareket Partisi olarak amaçlarının vatandaşlar mutlu ve müreffeh bir hayat imkânı sunmak, güvenli ve huzurlu bir geleceği elbirliğiyle inşa etmek olduğunu söyleyen Bahçeli, “Bölücü teröristlerle DEM’lenip Manisa’nın önünü kesmeye çalışan siyasi müflislerin ortak kaderimizi karartmak için her türlü çirkefliği yaptıklarını açıkça görüyoruz. Sadece görmekle kalmıyor, oyunlarını bozmak, omurgalarını kırmak için Kuvayı Milliye ruhuyla direniyoruz. Biz direndikçe geri adım atıyorlar. Biz direndikçe bozguna uğruyorlar. Biz direndikçe korkuya kapılıyorlar. Maksadımız Türk ve Türkiye Yüzyılı hedeflerini gerçekleştirmektir. Yeni yüzyılda Manisa’nın her meselesini çözmek, modern şehirciliğin ve üretken belediyeciliğin tüm imkanlarını hayata geçirmek için boşa zaman kaybetmeyeceğiz” dedi.
“Hizmet kervanımız 31 Mart’tan sonra hızlanacak”
Yeni dönemde de hizmetlerin artarak devam edeceğine vurgu yapan Bahçeli, “Üreterek gelişeceğiz, geliştikçe büyüyeceğiz, büyüdükçe zenginleşip, sosyal ve ekonomik engelleri Allah’ın izniyle kademe kademe aşacağız. Hizmet kervanımız 31 Mart’tan sonra hızlanacak. Manisa’da yaşayan hiçbir insanımız aç ve açıkta bırakılmayacak. Belediyenin görev ve sorumlulukları yalnızca; imar, su ve kanalizasyon, ulaşım gibi kentsel altyapı sorunlarını çözmek değildir. Belediyenin görev ve sorumlulukları yalnızca; çevre ve çevre sağlığı, temizlik ve katı atık, zabıta, itfaiye, acil yardım, kurtarma ve ambulans, şehir içi trafik, defin, mezarlıklar, ağaçlandırma, park ve yeşil alanlar, konut, kültür ve sanat, turizm ve tanıtım, gençlik, spor, orta ve yüksek öğrenim yurtları alanlarında iş üretmek, hizmet vermek değildir” diye konuştu.
“Belediyeciliğimizin temeli insan sevgisidir”
MHP Genel Başkanı Bahçeli, sözlerini şöyle noktaladı: “Belediye demek insan onuruna, insan şerefine, insanın hayat ve varlık haklarına hürmetle bağlılık, haysiyetli ve sevgi dolu muamele demektir. Gözyaşlarını silmeyen, solmuş ümitleri diriltmeyen, ihtiyaç sahiplerini gözetmeyen belediye gerçek manada görev ve sorumluluklarını yerine getirmiş sayılamaz. Bizim belediyeciliğimizin temeli insan sevgisidir.” Konuşmanın ardından MHP Lideri, vatandaşlara karanfil dağıtarak teşekkür etti. Cumhur İttifakı Belediye Başkan Adayları’nın birlik ve beraberlik pozlarıyla açık hava toplan