• Reklam
  • Reklam
  • Reklam
  • Reklam
  • Reklam
  • Reklam

MEHMET ÖLMEZ'DEN YARIYIL MESAJI

MEHMET ÖLMEZ'DEN YARIYIL MESAJI

MEHMET ÖLMEZ'DEN YARIYIL MESAJI
16 Ocak 2020 - 18:08

Turgutlu İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ölmez 2019-2020 eğitim öğretim yılının birinci döneminin sona ermesi sebebiyle bir mesaj yayınladı.
Mesajında öğrencilere ve velilere seslenen Ölmez; "Geleceğimizin Mimarları Sevgili Öğrenciler; 2019-2020 Eğitim- Öğretim yılının birinci dönemini hep birlikte geride bırakmış bulunmaktayız. Yarıyıl tatilinizi en iyi şekilde geçirmeye çalışırken dönemin yorgunluğunu üzerinizden atmaya ve ikinci döneme en iyi şekilde hazır hale gelmeye çalışmalısınız. Ancak unutmayınız ki dinlenmek sadece boşa vakit geçirmek demek değildir. Sizleri aydınlığa
çıkaran, ruhunuzu dinlendiren ve size kendinizi iyi hissettiren, adeta sizlerle konuşan kitapları
okumayı asla ihmal etmemelisiniz. Tatil programınıza, sevilen ve faydalı televizyon programlarını izlemeyi, arkadaşlarınızla bir araya gelip ortak aktiviteler yapmayı, aile büyüklerinizi, akrabalarınızı ziyaret etmeyi, anne-babanıza yardımcı olmayı, hobilerinize bolca zaman ayırmayı da eklemelisiniz. Ancak tüm bunları yaparken ölçülü davranmak gerektiğini unutmayınız.
Bu vesileyle yarıyıl tatilinizin çok güzel geçmesi dileklerimle gözlerinizden öpüyorum...
Değerli Anne-Babalar; Keyifli, bir o kadar da yorucu bir Eğitim-Öğretim dönemini tamamlayan 33 bin öğrencimiz sizlerle beraber karne sevinci, heyecanı yaşayacaklar. Yeni bilgilerle donanan, öğrendiklerini en güzel şekilde hayata yansıtan ve sorumluluklarını başarı ile yerine getiren öğrencilerimiz dinlenmeyi fazlasıyla hak ettiler. Tüm öğrencilerimize keyifli, verimli, sağlıklı, bol eğlenceli bir ara tatil diliyoruz. Geleceğimizin mimarı olan yavrularımız 9 Eylül 2019 tarihinde başlayan ve 17 Ocak 2020’de bitecek olan eğitim - öğretim yılının ilk döneminde bilgi ve birikimlerini arttırmak, geleceğe emin adımlarla ilerlemek için büyük bir çaba harcadılar. Başarılı öğrenciler, sevinç ve gururunu ailesi ve yakınları ile paylaşmanın hazzını yaşarken, düşük notlarla eve dönen öğrencilerin yaşadığı tedirginliği iyi anlamalı, onların kendilerini yetersiz hissetmelerine neden olan davranışlar içerisinde olmamalı aksine kendileri için çok kıymetli olduklarını, başarabileceklerini her fırsatta dile getirip özgüven duygularını artırma çabası içerisinde olmalıyız. Yavrularımızın karnelerinde her ne kadar kendi isimleri  yazıyorsa da bu karneler onların olduğu kadar bizim de durumumuzu, ilgi ve alakamızı açıkça ortaya koymaktadır. Çocuklarımız kadar bizler de bu sorumluluğun farkında olmalı ve üzerimize düşeni en iyi şekilde yapmalıyız. 3 Şubat Pazartesi günü başlayacak olan 2. Döneme kadar yavrularımızın yarıyıl tatilinin en güzel şekilde geçmesi için çaba harcamalıyız." İfadelerini kullandı.
Eğitim camiasına da seslenen Ölmez sözlerini şu şekilde sürdürdü; "Değerli Öğretmen Arkadaşlarım,
Öğretmenlerin, sevgi dolu, sabırlı, hoş görülü ve bilge insan olması beklenirken aynı zamanda yenilikleri takip eden, bilgilerini güncelleyen, öğrenmeye açık birer meşale olması da beklenir. Bu görev bilinciyle hareket eden sizler, yetiştireceğiniz öğrencilerin başarısıyla her zaman gurur duyabilirsiniz. Unutmayınız ki gelişme ve yükselme, iyi yetişmiş eğitimcilerle yürür. Bilindiği gibi tatiller, yorgunluğu atmak için birer fırsat zamanlarıdır. Bu zamanları iyi değerlendirmek gerektiğini çok iyi biliyoruz. Milli Eğitim Bakanımız Sayın Ziya Selçuk’un :“Öğrencilerimize ödev baskısı yapmayın” söyleminden de hareketle onlara kendilerini iyi hissedecekleri ve yorgunluğu atabilecekleri bir program tavsiye etmelisiniz. Çünkü biz eğitimcilerin en önemli amaçlarından biri de bireyi kazanmaktır. Bu itibarla yavrularımıza Eğitim- Öğretim yılının başından itibaren büyük bir özveriyle
gösterdiğiniz fedakârlık örnekleri için sizleri can-ı gönülden kutluyorum, teşekkür ediyorum.
Bu duygu ve düşüncelerle tüm öğrencilerimize iyi tatiller dilerken, İlçemiz genelinde sorunsuz, başarılı bir eğitim ve öğretim döneminin tamamlanmasında özveri ile çalışan tüm idarecilerimize, öğretmenlerimize, okul personellerimize ve kıymetli velilerimize canı gönülden teşekkür ediyor; sağlık, mutluluk ve huzur içinde bir yarıyıl tatili geçirmelerini temenni ederek en derin sevgi ve saygılarımı sunuyorum."

Bu haber 3255 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum