• Reklam

MASKİ ve Büyükşehir’den Çıkrıkçı Mahallesine 35 Milyon TL Yatırım

MASKİ Genel Müdürü Burak Aslay, Cumhur İttifakı MHP Turgutlu Belediye Başkan Adayı Yunus Oğan ile birlikte 35 Milyon TL yatırım bedeliyle alt ve üstyapısı yenilenen Turgutlu ilçesine bağlı Çıkrıkçı mahallesini ziyaret etti.

MASKİ ve Büyükşehir’den Çıkrıkçı Mahallesine 35 Milyon TL Yatırım

MASKİ Genel Müdürü Burak Aslay, Cumhur İttifakı MHP Turgutlu Belediye Başkan Adayı Yunus Oğan ile birlikte 35 Milyon TL yatırım bedeliyle alt ve üstyapısı yenilenen Turgutlu ilçesine bağlı Çıkrıkçı mahallesini ziyaret etti.

MASKİ ve Büyükşehir’den Çıkrıkçı Mahallesine 35 Milyon TL Yatırım
Editor: Turgutlu Manşet
05 Şubat 2024 - 17:15

MASKİ Genel Müdürü Burak Aslay, Cumhur İttifakı MHP Turgutlu Belediye Başkan Adayı Yunus Oğan ile birlikte 35 Milyon TL yatırım bedeliyle alt ve üstyapısı yenilenen Turgutlu ilçesine bağlı Çıkrıkçı mahallesini ziyaret etti. Muhtar ve mahalle sakinleri ile bir araya gelen Genel Müdür Aslay ve beraberindeki heyet, devam eden üstyapı çalışmalarını da yerinde inceledi. Mahalle muhtarı Ömer Eryılmaz, “Mahallemize yapılan 35 Milyon TL’lik yatırım, maliyeti çok yüksek olan muhteşem bir yatırım. İlçe merkezine yapılan hizmetlerin aynısı mahallemize de yapılınca şehir özlemimiz son buldu. Cengiz Başkanımıza teşekkür ederiz” dedi.
Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, ‘154 Mahalle Projesi’ kapsamında mahallelerin çehresini değiştirerek modern görünüm kazandırmaya devam ediyor. Yatırım ve İnşaat Dairesi Başkanlığı bünyesinde yürütülen 35 Milyon TL bedelli proje kapsamında Turgutlu ilçesine bağlı Çıkrıkçı mahallesinde 8 kilometrelik içme suyu hattı, 8,5 kilometrelik kanalizasyon hattı ve 500 kişilik foseptik montajı çalışmaları tamamlandı. Altyapı çalışmalarının tamamlandığı mahallede 41 bin 200 metrekare kilit parke taşı imalat çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.
Genel Müdür Aslay 35 Milyon TL’lik Projede Üstyapı Çalışmalarını İnceledi
MASKİ Genel Müdürü Burak Aslay, Cumhur İttifakı Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Turgutlu Belediye Başkan Adayı Yunus Oğan, MASKİ Genel Müdür Yardımcısı Erman Aydınyer, Yatırım ve İnşaat Dairesi Başkanı Hilmi Serkan Emir, Büyükşehir Belediyesi Turgutlu Muhtarlık İşleri Şube Müdürü Necati Abalı, MASKİ İlçe Şefi Hüseyin Yelkenci, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İl Başkanlığı’ndan Mehmet Pehlivan, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İlçe Başkanı Halil Konuş, Turgutlu Ülkü Ocakları Başkanı Mehmet Yılmaz, Turgutlu Belediyesi AK Parti Meclis üyesi Olcay Özsürücü de mahalleye ziyaret gerçekleştirdi. Mahalle muhtarı Ömer Eryılmaz ve mahalle sakinleri ile bir araya gelen heyet üstyapı çalışmalarını da yerinde inceleyerek son durum hakkında bilgi aldı.
Sağlıklı çevre ve gelecek için yatırımlarımız sürüyor
Mahalleye yapılan yatırımlar hakkında bilgi veren Genel Müdür Burak Aslay, “Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Cengiz Ergün önderliğinde ‘101 ve 154 Mahalle Projelerimiz’ kapsamında mahallelerimizin alt ve üstyapılarını yenilemeye devam ediyoruz. Çıkrıkçı mahallemizde 35 Milyon TL yatırım bedeli kapsamında 8 kilometrelik içme suyu hattı, 8,5 kilometrelik kanalizasyon hattı ve 500 kişilik foseptik montajı çalışmalarını tamamladık. Altyapı çalışmalarının ardından başlattığımız 41 bin 200 metrekare kilit parke taşı imalat çalışmalarımız ise tüm hızıyla devam ediyor. Bu yatırım sağlıklı çevre ve sağlıklı gelecek için çok büyük bir yatırım. Başkanımız Sayın Cengiz Ergün’ün eşit hizmet anlayışıyla tüm mahallelerimizi modern görünüme kavuşturmaya devam edeceğiz” dedi.
Birlik ve beraberlik içerisinde hizmetlerimiz devam edecek
Cumhur İttifakı MHP Turgutlu Belediye Başkan Adayı Yunus Oğan, “Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Cengiz Ergün, Turgutlu ilçemize önemli yatırımlar yapmaya devam ediyor. Çıkrıkçı mahallemizde bizim için en önemli mahallelerimizden biri. 7-8 mahallenin geçiş güzergahında bulunan ve mahalleleri birbirine bağlayan önemli bir konumda bulunuyor. Çıkrıkçı mahallemize yaptığı hizmetlerden dolayı Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Cengiz Ergün’e teşekkür ederiz. Birlik ve beraberlik içerisinde hizmetlerimizi daha da artıracağız” dedi.
35 Milyon TL’lik yatırım mahallemize değer kattı
Mahalle muhtarı Ömer Erılmaz, “Mahallemize yapılan 35 Milyon TL’lik yatırım, maliyeti çok yüksek olan muhteşem bir yatırım. Alt ve üstyapı hizmetleri mahallemize çok büyük bir değer kattı. İlçe merkezine yapılan hizmetlerin aynısı mahallemize de yapılınca şehir özlemimiz son buldu. Biz Cengiz Başkanımızdan razıyız, Allah da ondan razı olsun. Büyükşehir Belediyesi, MASKİ Genel Müdürlüğü ve emeği geçen herkese çok teşekkür ederiz” dedi.