• Reklam
  • Reklam
  • Reklam
  • Reklam
  • Reklam
  • Reklam

LOKANTACILAR ODASI BAŞKANI AKKOYUN; "ELİMİZDEN BİR ŞEY GELMİYOR. KİMSE BİZİ DİNLEMİYOR"

LOKANTACILAR ODASI BAŞKANI AKKOYUN; "ELİMİZDEN BİR ŞEY GELMİYOR. KİMSE BİZİ DİNLEMİYOR"

LOKANTACILAR ODASI BAŞKANI AKKOYUN;
21 Kasım 2020 - 13:06

Turgutlu Lokantacılar Odası Başkanı Mehmet Akkoyun, İçişleri Bakanlığının, Kovid-19 ile mücadele amacıyla valiliklere gönderdiği genelge kapsamında dün başlayan tedbir uygulamalarından dolayı mağdur olduklarını söyledi.
Seslerini kimseye duyuramadıklarını belirten Akkoyun, "Virüsün faturasını esnaf olarak biz ödemek istemiyoruz. Esnaf arkadaşlarımızın durumunu görünce çok üzülüyoruz ama elimizden bir şey gelmiyor."dedi.
Akkoyun'un açıklaması şöyle;
"NEREDE BU ŞEHRİN SİYASİ YETKİLİLERİ ? Hayat Cesurları sever."ama bedeli ağırdır sesur ve dik durmanın !.
Her sabah bir umutla işyerini açıp helal rızık diye mücadele eden esnaf teşkilatımız alın teri ile rızkını helal yoldan kazanmak için çırpınırken binbir zorluklarla karşı karşıyadır.
Mart ayında bu yana esnafımız ayakta kalmak için boğuşuyor masraflarını karşılayamaz duruma gelip bir çoğu battı.
Batan insanların sonrasında kapısını çalıp yahu kardeşim sen ne yaptın nasıl geçiniyorsun, borcun harcın var işyerini kapatmışsın evinde açmışsın, tokmusun diyen bir yetkili var mı...
Esnaf ayakta kalmış, batmış  kimin umurunda. Sahi Nerede bu şehrin siyasi yetkileri.
Sahada bir iki kişi dert dinlesin çırpınsın ama çözüm üretecek makamlar ortada yok velhasıl sözün bittiği yerdeyiz. 
Bu şehirde Günlük çalışıp günlük yevmiye alan insanlar var eziyettir bu ya. Sağlam bir karar alıp (15) on beş gün yapın yasağı bitsin gitsin yada artık bizim aklımızla oynamayın yazık günahtır. 
Sadece Turgutlu Lokantacılar odası olarak Bize bağlı yüzlerce Esnaf dostlarımıza Günde en az 1500 mesaj ve yüzlerce telefona tek tek cevap veriyoruz.
Başkanımız  Mehmet Akkoyun ile Ziyaret ettiğimiz Herkeste bir korku, herkes kaygılı panik halinde ne yapacağını bilmiyor.
Herkes bir çare arıyor yüzlerce mekan devretmek için müşteri arıyor.
Devam eden ama paket servis dahil yapamayan işyerlerinin kiraları işliyor,masrafları devam ediyor.
Esnaf teşkilatı elini taşın altına koymaya razı ama bunun net bir çizgisi olsun.
Lütfen bu esnafın sesine Artık kulak verin. Sert tedbirler alın ve bu işi bitirin.
15 veya 20 gün neyse bu işin çözümü hep beraber bu kurala uyalım, en azından bu sürenin sonunda herkes işinin başına geçsin. 
İnsanlardaki kaygı bitsin.
Bedeli neyse hep birlikte ödeyelim. Ama bir kere ödeyelim. Böyle sürekli esnaf üzerinden bir şeyler yapılmasın. Pazartesi gününden itibaren sadece Bu şehirde bulunan 1000 adet işletmenin ortalama 10 elemanı boşa çıkacağını düşünürsek sadece bizim sektörde 10 Bin kişi işsiz kalacak. Bunun vebali çok büyük. Elimizden bir şey gelmiyor ve kimse de bizi dinlemiyor maalesef.
Bir toplumda pervasızca yapılan yanlış işlerden daha kötü tek birşey var; yapılan yanlış ne olursa olsun onu türlü bahanelerle savunmaya hazır kitlelerin olmasıdır.
Hidayet diliyorum.
Virüsün faturasını esnaf olarak biz ödemek istemiyoruz. Sahayı karış karış geziyoruz esnaf arkadaşlarımızın durumunu görünce sizler adına sesinizi duyurmak için çırpınsak ta, yırtınsak da yetkimiz dahilinde hiç bir şey yapamıyoruz. Hepinizden özür diliyoruz."
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum