• Reklam
  • Reklam
  • Reklam
  • Reklam

Ev sahibi olmanın sevincini yaşadılar

Ev sahibi olmanın sevincini yaşadılar

Ev sahibi olmanın sevincini yaşadılar
Editor: Songül Er
03 Şubat 2023 - 14:25

Manisa’da 5500 Konutluk Akgedik Yunuskent Toplu Konut Projesi’nin 5. etabında hak sahipleri belirlendi. 19 bin 158 başvurunun kabul edildiği kura çekiminde ismi çıkan vatandaşlar mutluluğunu sevdikleriyle paylaşmak için telefonlarına sarılırken; kimi vatandaşlar isminin okunmasını heyecanla bekledi. 
Yunusemre Belediyesi’nin, Toplu Konut İdaresi (TOKİ) ortaklığıyla hayata geçirdiği ve şu ana kadar 2 bin 600 konut, 2 okul, 3 cami, 2 ticaret merkezi, onlarca işyeri, oyun parkları ve otoparkların tamamlandığı, 10 bine yakın vatandaşın yaşamaya başladığı 1. ve 2. etabın yanı sıra 980 konut, 1 ticaret merkezi, 1 cami, 8 derslikli 1 anaokulu, 23 derslikli 1 ilkokul, 24 derslikli 1 ortaokulun yapımının devam ettiği 3. etap ile yapımına başlanan 366 konut, 16 adet işyerinin bulunduğu 4. etaptan oluşan 5500 Konutluk Akgedik Yunuskent Toplu Konut Projesi’ne bir etap daha ekleniyor. İlk Evim, İlk İşyerim Projesi içerisinde yer alan 750 konutluk 5. etap hak sahipleri Yunus Emre Millet Çarşısı Etkinlik Salonu’nda belirlendi. Kura çekimine Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanvekili Mehmet Palabıyık, TOKİ yetkilileri ve ev sahibi olabilmek için başvuran binlerce hak sahibi katıldı. 
TOKİ’nin resmi sitesi ve Yunusemre Belediyesi’nin sosyal medya hesaplarından da canlı yayınlanan kura öncesi açılış konuşmasını yapan Yunusemre Belediye Başkanı Çerçi, ev sahibi olmak isteyen vatandaşlara bol şanslar diledi. Başkan Çerçi yaptığı konuşmada, “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın öncülüğünde başlatılan İlk Evim, İlk İşyerim Projesi kapsamında ilimize yaklaşık 5 bin konut yapılacak. Belediye olarak TOKİ ortaklığıyla 2015 yılında başlattığımız 5500 konutluk toplu konut hamlesiyle bugün Akgedik’te 2600 konutta binlerce vatandaşımız yaşıyor. Yaklaşık bin 500 konutun da inşaatı devam ediyor. Bugün de 750 konutluk 5. etap projemizin hak sahipliği belirleme kurası gerçekleştiriliyor. Vatandaşlarımıza bol şanslar diliyorum. Bizler de projenin yerel ortakları olarak üzerimize düşeni yapacağız. Emeği geçen herkese bir kez daha teşekkür ediyorum. Şansınız bol olsun diyorum” diye konuştu. 
İLK KURAYI BAŞKAN ÇERÇİ ÇEKTİ
Başkan Çerçi’nin konuşmasının ardından 19 bin 158 başvurunun kabul edildiği kura çekimine geçilirken; gazi ve şehit yakınları için ayrılan 38 kontenjana olan 28 başvurunun hepsi kabul edildi. Daha sonra engelli, emekli, genç ve diğer kategoriden başvuran vatandaşların hak sahipliği kuraları çekildi. İlk iki kurayı Belediye Başkanı Çerçi ve Büyükşehir Başkanvekili Palabıyık çekerken Yusuf Büke ve Rukiye Mekiç çıkan ilk isimler oldu. 
KİMİ SEVİNÇTEN KİMİ HÜZÜNDEN AĞLADI 
Kurada 750 asil, 38 yedek isim belirlendi. Kuradan ismi çıkan vatandaşlar mutluluğunu sevdikleriyle paylaşmak için telefonlarına sarılırken; kimi vatandaşlar isminin okunmasını heyecanla bekledi. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum