• Reklam
 • Reklam
 • Reklam
 • Reklam
 • Reklam
 • Reklam

ÇETİN ÜRÜN; “TURGUTLUSPOR ALTYAPISI TİCARETHANEYE Mİ DÖNDÜ?”

ÇETİN ÜRÜN; “TURGUTLUSPOR ALTYAPISI TİCARETHANEYE Mİ DÖNDÜ?”

ÇETİN ÜRÜN; “TURGUTLUSPOR ALTYAPISI TİCARETHANEYE Mİ DÖNDÜ?”
07 Haziran 2021 - 15:57

Turgutluspor’un eski yöneticilerinden bir dönem kırmızı siyahlı takımda alt yapı sorumluğunu yürüten Çetin Ürün Turgutluspor alt yapısının ticarethaneye döndüğünü velilerden para isteyen yöneticilerin Turgutlulu çocukların ve gençlerin spor yapma olanaklarına engel olunduğunu söyledi.
2012-2014 yıllarında Turgutluspor Altyapı sorumluluğu yapan ve kırmızı siyahlı takımda yöneticilik görvlerinde bulunan Çetin Ürün Turgutluspor altyapısının kimlerin elinde olduğunu ve neye hizmet ettiğini Turgutluspor Kulübüne sordu.
Kendi oğlunun ’da kırmızı siyahlı takımın alt yapısında olduğunu belirten Ürün; “Son günlerde takip ediyorum Turgutluspor Kulübü adeta gençleri spordan, futboldan uzaklaştırmak için çaba sarf ediyor. 
Pandemi süresince hiçbir genç sporcusuyla ilgilenmeyen kulüp şimdi de velilerden para almanın derdine düşmüş. Lisanslı oyunculardan sanki burası yaz okuluymuş gibi ücret talep ediliyor. Belediyenin ya da özel yaz okullarını biliyoruz, bunlar ücretli ancak dernek olan bir spor kulübünün bir şehrin takımının lisanslı oyuncularından para talep etmesi yasal değildir. Ayrıca Turutluspor alt yapısında ne yediği belirsiz tiplerin dolaşmaya başladığı yasal olmamasına rağmen kulübün alt yapısının bu şahıslara satıldığı ve bu şahısların ilçemizin takımına girmek için çaba sarf eden gençlerimizden para istemeye başladığı söyleniyor. 
Kulüpten en kısa sürede bu gençlerin aileleri adına bir açıklama bekliyoruz, kulübün alt yapısı yasal olmamasına rağmen el altından satıldı mı ?, Turgutluluların sahibi olduğu Turgutluspor Irlamaz tesislerinde spor yapmak ve ilçesinin takımına yükselmek derdinde olan gençlerimizden kim yada kimler ne hakla para istiyor? Turgutlu Belediyesi’nin bundan haberi var mı? İfadelerine yer verdi.
 

Reklam
Bu haber 1099 defa okunmuştur.

YORUMLAR

 • 7 Yorum
 • Çetin Ürün
  1 ay önce
  Pandemiden dolayi yasak yaptılar, 2 hafta önce antremanlar baslayacak diye haber verildi bütün velilere,sonra yine pandemi dediler ,baslamayacak dediler,sonra yaz okulları açıldı, pandemi yok oldu gitti,simdi de lisanslı futbolcularindan para talep ediyorlar, turgutlunun tesislerini, turgutlunun cocuklarindan esirgiyorlar,kocaman ayıp
 • A.Sakarya
  1 ay önce
  Maalesef durumlarımız içler acısı Allah bunları bildiği gibi yapsın... Biran önce bunların buradan gitmesi gerek.
 • Erkan B.
  1 ay önce
  Galatasaray , Fenerbahçe , Beşiktaş altyapıları çalışmadığı için bizde çalışmıyoruz diyorlar. Çok komik daha önce bu kadar güldüğümü hatırlamıyorum. Sen kendini süperlig takımı gibi görüyorsun demek... Başarılar dilemiyorum yeni yöneticiler , Lütfen gidin bizi ve çocuklarımızı rahat bırakın.
 • Turgutluspor Altyapı Velileri
  1 ay önce
  Son 1 yılda nedeni neyse, sebebi neyse, Turgutluspor altyapı oyuncularını pandemiyi ön planda tutup paçavraya çevirdi. Çetin Akın Başkanımızın da bu durumu görmezden gelmesine bir anlam veremiyoruz. Diğer bütün özel yada resmi kulüpler altyapanın idmanlarını aksatmadan yaparken. yeni gelen yöneticiler altyapıya tatil verildiğini söyleyerek ne kadar komik duruma düştüklerinin farkında değil sanırım. Çetin Ürün Bey'inde dediği gibi maalesef burası ticarethaneye dönmüş durumda. Kulüp Başkanın ve Belediye başkanın bu durumu tekrar ivedilikle gözden geçirmesini Turgutluspor'lu veliler olarak talep ediyoruz. Saygılarımızla
 • Gokgan gunduz
  1 ay önce
  Gunah bu cocukların hakkını yemek dogrumu vıcdana bıraktım
 • Ramazan
  1 ay önce
  Çocuklarımız yıllardır her türlü fedakarlığı yaparak bu kulüpte oynamak için uğraştı, ama geldiğimiz noktada " Alt yapıdaki tüm oyuncular malzeme satın almak zorunda" gibi bir ifadeyle para kazanma derdine düşmüş bir grupla karşı karşıya kaldık.Pandemi süresi boyunca zaten antrenmanlara izin vermediler, şimdi ise " Ligler oynanmıyor,yaz spor okulları adı altında para verip oynayabilirsiniz" deniliyor.
 • Bilal efe
  1 ay önce
  Bu terbiyesizliktir bir an önce son verilsin yoksa federasyona şikayette bulunulsun