• Reklam
  • Reklam
Reklam

çetin Akın: "belediye'de Tam 27 şerefli Yıl Geçirdim"

Millet İttifakı Turgutlu Belediye Başkan Adayı Çetin Akın Derbent ve Akçapınar ziyaretlerinde konuştu

çetin Akın: "belediye'de Tam 27 şerefli Yıl Geçirdim"

Millet İttifakı Turgutlu Belediye Başkan Adayı Çetin Akın Derbent ve Akçapınar ziyaretlerinde konuştu

çetin Akın:
19 Mart 2019 - 19:34

Millet İttifakı Turgutlu Belediye Başkan Adayı Çetin Akın Derbent ve Akçapınar ziyaretlerinde konuştu. Akın: "Onlar yokken ben vardım, onlara belediyeciliği ben öğrettim. Ama öğrettiklerimi yapamadılar" dedi.
Seçim çalışmalarına devam eden Millet İttifakı Belediye Başkan Adayı Çetin Akın Derbent ve Akçapınar mahallelerini Millet İttifakı üyeleriyle birlikte ziyaret etti. Ziyaret esnasında yaptığı konuşmada Akın: "Ne kadar mutlu ne kadar güzel ben 657 sayılı kanununa bağlı çalışanım ve devlet memurları kanununa yemin etmiş bir belediye çalışanıydım. Belediye başkanını halk seçiyor. Ben de bir yemin etmişim. Demişim ki şerefimle namusumla bu işi yapacağım. En iyisini yaptım. İyiki de yaptım. Bir daha olsa bir daha yaparım. Evime götürdüğüm ekmeği alın terimle götürdüm. Bundan sonra da alın terimle götüreceğim. Bana şuan bir şey söyleyemiyorlar. Çetin Akın'a ihaleye fesat karıştırdı diyemiyorlar. Çetin Akın'a ahlaksızlık yaptı diyemiyorlar. Çetin Akın'a verdiğimiz işi beceremedi diyemiyorlar. İsmail Kırdar'la, Yasin Hoşbilgin'le, Yunus Erkan'la, Serhat Orhan'la, Turgay Şirin'le tam 27 şerefli yıl geçirdim. Hiç kimse benim yüzümü yere eğdiremez." dedi.
ŞEHİR MECLİSİ ÜYELERİNİN MAL BEYANLARINI ALDI
Millet İttifakı Adayı Çetin Akın "Şeffaf Belediyecilik" anlayışıyla Turgutlu'yu yöneteceklerini belirterek "Bizim dönemimizde zenginleşen siyasetçiler olmayacak" dedi.
Akın: "Onlara belediyeciliği ben öğrettim. Hani işi ehline bırakın diyorlar ya ne öğrendilerse benden öğrendiler. Ama benim öğrettiklerimi yapamadılar, yapmadılar. Ne yaptılar ceplerini düşündüler. Zenginleştiler. Belediye başkanları, başkan yardımcıları, şehir meclisi üyeleri hepsi farklı şeyler düşündüler, zenginleştiler. Allah bize nasip etmesin. Boğazımızdan 1 kuruş haram lokma geçmesin. Derdimiz size hizmet. Biz bunları söylerken ne yaptık ? 31 tane şehir meclisi üyesi adaylarımın mal beyanlarını aldım. 5 yıl sonra sizlerin huzuruna tekrar gelip açıklayacağım o mal beyanlarını. 5 yıl önceki hali 5 yıl sonraki hali. Ticaret yapıyordur, helalinden ekmek kazanıyordur ona lafımız yok. Ama buzlu camların arkasında, imardan alınan rüşvetlerle, belediyeyi kullanarak, oradaki makamını kullanarak, hiçbir şehir meclisi adaylarım bende dahil Turgutlu'nun 1 lirasını, hepimizin 1 kuruşunu feda etmeyeceğim. Ayrıca 3 ayda 1 belediyenin ne kadar alacağı var ne kadar borcu var açıklayacağım. Yapılacak ihaleleri de kayıt altına alıp belediyenin sosyal medya hesaplarından, internet sitesinden vatandaşlarımızın izlemesi için yayınlayacağım. Bizim dönemimizde zenginleşen siyasetçiler olmayacak." şeklinde konuştu.