• Reklam
  • Reklam
  • Reklam
Reklam

BELEDİYE BAŞKANI VE HALK BİRLİKTE ÇÖP TOPLADI (video)

BELEDİYE BAŞKANI VE HALK BİRLİKTE ÇÖP TOPLADI (video)

07 Ağustos 2019 - 20:34

Turgutlu'da, Belediye Başkanı Çetin Akın ve vatandaşlar tarafından 'Trashtag' olarak bilinen çöp toplama etkinliği düzenledi.
Temiz toplum, temiz çevre ve temiz bir ilçe için Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın ve vatandaşlar, Manisa Büyükşehir Belediyesi sorumluluğunda olan ve temizlenmediğini iddia ettikleri ırlamaz tesisleri 2. etabında bulunan çöpleri topladılar.
Manisa Büyükşehir Belediyesi'ne ait olan bu alanda bin 270 adet ağacın sulanmadığı için kuruduğunu ve çürüdünüğü belirten Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, "Yapmış olduğumuz bu çalışma ile büyükşehir belediyesi sesimizi duyar ve bundan sonra bölgeye umarız duyarsız kalmaz."dedi.
Bu alanla ilgili uzun yıllardır seslerini duyurmaya çalıştıklarını ifade eden Akın, şunları söyledi: "Manisa Büyükşehir Belediyesine ait olan 2 etap rekreasyon alanındayız. Uzun yıllardır sesimizi duyurmak istedik ve bu alanda çalışmalar yapmaya çalıştık. Fakat belli imkansızlıklar nedeniylede bu çalışmalarımızda başarılı olamadık. Burada bin 270 ağacımız sulanmadıkları için kurumuşlardı ve bizler o ağaçları buradan temizledik. Fakat bizler o ağaçların yerine yenilerini dikemedik. Bu alanın halini, pisliğini görüyorsunuz, ağaçların yeninden kuruma noktasına geldiğini görüyoruz. Bizlerde burada toplumsal bir bilinç oluşturmak için, büyükşehir belediyesini de bu alanda göreve yönlendirmek için bugün vatandaşlarımızla beraber temizlik çalışması yapmaya karar verdik. İnşallah yapmış olduğumuz bu çalışma ile büyükşehir belediyesi sesimizi duyar ve bundan sonra bölgeye umarız duyarsız kalmaz."
Etkinlik sonrası Irlamaz rekreasyon alanından katılımcılara çeşitli ikramlarda bulunuldu.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum