• Reklam
 • Reklam
 • Reklam
 • Reklam
 • Reklam
 • Reklam

BAŞEVİRGEN; "PAZARCI ESNAFI SATACAK MAL ALAMIYOR"

BAŞEVİRGEN; "PAZARCI ESNAFI SATACAK MAL ALAMIYOR"

BAŞEVİRGEN;
08 Ocak 2021 - 18:24

CHP Manisa Milletvekili Bekir Başevirgen, Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın ve İlçe Başkanı Hüseyin Oğuz ile birlikte pazaryeri ziyaretinde bulunarak pazarcı esnafı ve vatandaşlarla görüştü, yaşadıkları sıkıntıları dinledi. Başevirgen, “Alıcıdan satıcıya tablo çok vahim. Pazarcı satacak mal alamıyor, vatandaş yüksek fiyatlar nedeniyle alamadan geçiyor.” Dedi.
“Çoluk Çocuğumuza Ne Yedireceğiz?  “
Manisa Milletvekili Bekir Başevirgen,  son günlerde artan sebze ve meyve fiyatlarının hem vatandaşları hem de pazarcı esnafını kara kara düşündürdüğünü belirterek  “Çarşı pazar ateş pahası. Fileler dolmuyor. Sebze ve meyve fiyatlarında geçen yılın aynı dönemine göre % 50’ye yakın bir artış yaşanıyor. Vatandaşlar, artan fiyatlardan dolayı tezgahlara korkarak yaklaşıyor. Çoğu da sadece bakıyor ve almadan geçiyor. Çünkü alım gücü çok düşük. Görüştüğümüz vatandaşlarımız, aynı pazar alışverişinde iki farklı sebzeyi bir arada alamadıklarını, birini almışlarsa kendilerini şanslı sayarak bir başka sebzeyi öbür haftanın alışverişine bıraktıklarını söylüyor. Çoğu vatandaşımız ise meyvenin artık lüks olduğunu, neredeyse hiç meyve alışverişi yapamadıklarını dile getiriyor. İktidara da ‘çoluk çocuğumuza ne yedireceğiz’ diye soruyorlar. ” Dedi.
 “Pazarcı Satacak Mal Alamıyor”
Artan hayat pahalılığı nedeniyle vatandaşların sebze ve meyveden kısarak diğer ihtiyaçlarını gidermeye çalıştıklarını söyleyen Manisa Milletvekili Bekir Başevirgen, “Pazarcı esnafı için de durum farklı değil. Maliyetler çok yüksek. Ürünler tezgaha gelene kadar iki hatta üç kez el değiştiriyor. Üreten ürettiğinden para kazanamadığı gibi, komisyoncudan ürünü pahalıya alıp tezgahta da pahalı satmak zorunda kalan esnaf da perişan. Birçok pazarcı, tezgahını dolduracak meyve sebzeyi bile alamıyor. Vatandaşlarımız gerçek bir açlık ve sefalete sürüklenmiş halde. “ dedi.

Reklam

YORUMLAR

 • 1 Yorum
 • Fuat ŞAHİN
  2 ay önce
  Bu memleketi buhale getirenlerden ALLAH razı olmasın bu memleketimin insanları bunu hak edecek ne yaptı ne istiyonuz yapıyorlar peki niye sebebini açıklarmısınız burdan bütün millet vekillerine sesleniyorum biz sizleri niye seçtık bizi aç bırakın bir lokma ekmeye muhtaç edin diyemi seçtik elinizi vicdanınıza koyun belki bu dünyada sizlere birşey yapamayız ama öbür dünyada iki elimiz yakanızda ollacak