• Reklam
  • Reklam
  • Reklam

30 AĞUSTOS BÜYÜK YÜRÜYÜŞÜNE ÇAĞRI

Turgutlu Atatürk Bulvarı üzerine yapılacak olan yürüyüşte vatandaşlar, 970 metre uzunluğunda 2 metre eninde Türk barağı ile yürüyecek.

30 AĞUSTOS BÜYÜK YÜRÜYÜŞÜNE ÇAĞRI

Turgutlu Atatürk Bulvarı üzerine yapılacak olan yürüyüşte vatandaşlar, 970 metre uzunluğunda 2 metre eninde Türk barağı ile yürüyecek.

Reklam
30 AĞUSTOS BÜYÜK YÜRÜYÜŞÜNE ÇAĞRI
07 Ağustos 2019 - 12:51

Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın Turgutluluları 30 Ağustos Zafer yürüyüşüne davet etti. Turgutlu Atatürk Bulvarı üzerine yapılacak olan yürüyüşte vatandaşlar, 970 metre uzunluğunda 2 metre eninde Türk barağı ile yürüyecek.
Turgutlu Belediyesi Ağustos ayı meclis toplantısı gerçekleşti. Belediye Başkanı Çetin Akın başkanlığında toplanan meclis gündeme ilave edilen bir madde ile toplam 7 maddeyi görüşerek karara bağladı.
Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın başkanlığında toplanan Turgutlu Belediyesi meclisi gündeme alınan ek ilave madde ile birlikte yedi maddeyi görüşerek karara bağladı. Meclis toplantısından önce bir açılış konuşması yapan Başkan Akın hem tüm Turgutlu halkını hem de meclis üyelerini 30 Ağustos Zafer Bayramı yürüyüşüne davet etti. Başkan Akın ayrıca idrak edeceğimiz Kurban Bayramı dolayısıyla tüm Turgutlu halkının bayramını kutlayarak başladığı konuşmasında şunları söyledi; “ Yardımlaşmanın, şefkatin bayramı olan Kurban Bayramı’nı 11-14 Ağustos tarihleri arasında hep birlikte kutlayacağız. Bayramlar, sevgi, kardeşlik ve umuttur. Böyle güzel günleri fırsat bilerek bu bayram coşkusunu elimizin uzandığı her yere taşıyarak, sevinçlerimizi, sevgimizi, sofralarımızı bütün vatandaşlarımızla paylaşmalıyız. Birlik beraberliğin, dayanışmanın, paylaşmanın doruğa ulaştığı Kurban Bayramımızı en içten duygularımla kutluyor, ülkemize ve tüm yurttaşlarımıza huzur, mutluluk ve barış getirmesini diliyorum. Ayrıca Ağustos Ayı’nın 26’sı tarihimizdeki iki büyük zafere denk gelmektedir. 26 Ağustos 1071 Anadolu’yu bizlere vatan haline getiren Malazgirt zaferinin ve aradan geçen 851 yıl sonra 26 Ağustos 1922 Anadolu’yu düşman işgalinden kurtaran Başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün başlattığı büyük taarruzun yıl dönümüdür.  26 Ağustos’ta başlayan büyük taarruz 30 Ağustos’ta zafere ulaşmış, 7 Eylül Günü’de Turgutlu’muzu düşman işgalinden kurtararak esarete son vermiştir. Bizlerde Turgutlu Belediyesi olarak uzun yıllardır yapılmayan Bağbozumu ve Kurtuluş Şenliklerini bu yıl coşkulu bir şekilde gerçekleştireceğiz. 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda sporcu gruplarımızın, gençlerimizin Turgutlu halkımızın da katılımıyla bir Zafer Yürüyüşü gerçekleştireceğiz. Hazırlatmış olduğumuz 970 metre uzunluğunda bir Türk Bayrağımız var. Atatürk Bulvarı üzerinden 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Alanına kadar yürüyerek akabinde de ünlü şarkıcı Fettah Can bir konser verecek. Zafer Yürüyüşümüze ve Zafer Bayramı konserimize tüm Turgutlu halkımızı ve siz değerli meclis üyesi arkadaşlarımızı bekliyorum” dedi.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum