• Reklam
  • Reklam
Reklam

18 Mart çanakkale şehitleri Turgutlu'da Anıldı

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla Turgutlu’da tören düzenlendi

18 Mart çanakkale şehitleri Turgutlu'da Anıldı

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla Turgutlu’da tören düzenlendi

18 Mart çanakkale şehitleri Turgutlu'da Anıldı
18 Mart 2019 - 14:18

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla Turgutlu’da tören düzenlendi. Şanlı zaferin 104. yıl dönümü dolayısıyla Manisa’nın Turgutlu ilçesinde etkinlikler düzenlendi. Duygusal anların yaşandığı Turgutlu Şehitliği’nde başlayan törenler, 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Alanı’nda ve Turgutlu Ticaret ve Sanayi Odası’nda düzenlenen törenlerle devam etti.
Tüm yurtta olduğu gibi Turgutlu’da da Çanakkale Zaferi’nin 104. yıldönümü ve Şehitleri Anma Günü etkinlikleri düzenlendi. Günün ilk töreni Turgutlu Şehitliğinde düzenlenen çelenk sunumu ve şehit mezarlarını ziyaret ve dua okunmasıyla başladı. Günün ikinci töreni ise Saygı duruşun ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Alanı’nda ki tören oldu.
Duygu Dolu Anlar Yaşandı Alanında Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının manevi huzuruna gerçekleştirilen çelenk sunma törenin ardından protokol üyeleri Turgutlu Ticaret ve Sanayi Odası konferans salonunda, öğrencilerinin düzenlediği 18 Mart Şehitleri Anma Günü programına katıldı. Duygusal anların yaşandığı programda, öğrencilerin performansları ayakta alkışlandı.
Törene Kaymakam Uğur Turan, Garnizon Komutanı Askerlik Şube başkanı Albay Kemal Peşternik, CHP Manisa Milletvekili Bekir Başevirgen, Turgutlu Belediyesi başkanı Turgay Şirin, İlçe Jandarma komutanı Binbaşı Muhammet Evren, İlçe Emniyet Müdürü Volkan Parıldar, Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Turgutlu Temsilcisi Turgut Gürkaş, Türkiye Gaziler Vakfı Turgutlu Temsilcisi Hüsamettin Sağlık, siyasi parti temsilcileri ile daire müdürleri, sivil toplum kuruluşları, şehit aileleri ve gaziler katıldı.